بررسی مشکلات مبل سازان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی مشکلات مبل سازان

  • سه شنبه 14 دی 1400 16:38
  • شناسه 88879
بررسی مشکلات مبل سازان

 رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان تهران در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: صنف صنایع مبل و چوب از جمله صنایع پربازده هست که ده درصد اشتغال کشور را به خودش اختصاص داده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، آقای علیرضا عباسی افزود: این اتحادیه در تهران 5 هزار عضو با شناسنامه صنفی دارد. بقیه در حال ساماندهی هستند که شناسنامه دار دشوند.
وی درباره مشکلات این بخش هم گفت: یک پروسه تامین، تولید و توزیع داریم ، تامین‌کنندگان مواد اولیه و واردات در این بخش هستند که مشکل داریم، دستگاه های نظارتی روی این بخش نظارتی ندارند و جنس ها با قیمت بالا به دست تولیدکننده نهایی می رسد .
 رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان تهران درباره موانع تولید هم گفت: سازمان حمایت از مصرف کننده و تعزیرات باید به این بخش ورود کنند که مثلا پارچه به چه قیمت وارد می شود و رویه آن چیست، وقتی جلو واردات گرفته می شود انحصار ایجاد می شود و قیمت را دلال و واسطه در بازار تعیین می کنند لذا برای رفع آن باید پیش بینی و نظارت بشود.
  اداره صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده،  تولید پارچه و مصرف را 50 میلیون متر پارچه در سال کم داریم وقتی جلو آن گرفته می شود با قاچاق وارد می شود و کنترل قیمت نمی شود.
آقای عباسی در پایان گفت: می خواهیم که همه واحدهای صنفی شناسنامه دار شوند. خیلی برای دارایی منتظر جواب می‌مانیم، ماده 186 خیلی زمان بر است. گرفتن پروانه حداقل دوماه زمان می برد که زمان زیادی است. 
 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گفتگوی روز»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها