استاندارد خودروها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

 استاندارد خودروها

  • سه شنبه 28 دی 1400 13:58
  • شناسه 89098
 استاندارد خودروها

 کریمی سنجری کارشناس خودرو گفت: آخرین استانداردهایی که در کشور الزام شد استاندارد 52 گانه و بعد 82 گانه بود که به خاطر تحریم خودور فعلا امکان پذیر نیست برخی از استانداردها بلاتکلیف مانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، آقای سنجری افزود: موضوع ایربگ جزو استاندار پایه است که از هشت سال پیش الزامی شده است و حداقل ایربگ راننده و سمت شاگرد باید باشد . همچنین تعدادی از خودروها حتی به 4 ایربگ هم افزایش داده اند. وی افزود: خارج از امکان پذیر نبودن استاندارد 82 گانه همه خودروها ایربگ دارند. 
این کارشناس خودر درباره علت اینکه چرا خودروهای تصادف کرده ایربگشان عمل نکرده گفت: ساختار ایربگ سه جزو اصلی دارد یکی سنسور است که سیگنال را به کیسه هوا می دهد ، خود کیسه هوا مداری دارد (کانکتور) و بعد خود کیسه است که باید شرایط کیفی مناسبی داشته باشد و باید این سه جزو بررسی بشود.
آقای سنجری درباره  نظارت روی بحث استاندارد سازی خودرو هم گفت: الان استاندارد 82 گانه الزامی نیست قبل از تحریم ها الزامی بود اما رعایت برخی استانداردها نیاز به قطعاتی دارد که در شرایط تحریم امکان پذیر نیست. در دنیا شرایط خودروسازی هم به لحاظ محدودیت ها و هم از نظر نوع مدیریت با کشور ما متفاوت است.
وی گفت: در یک فضای اقتصادی و صنعتی و مدیریتی خودروسازی صورت می گیرد و هر روز خودروسازهای مختلف برای کسب رقابت و بازار، کیفیت خودرو را افزایش می دهند و قیمت را کاهش می دهند اما در کشور به دلیل نبود رقابت و محدودیت هایی که وجود دارد باعث شده که نتوانیم خودرویی تولید کنیم که به لحاظ کیفیت در سطح کیفیت مناسب باشد.
وی افزود: بحث عملکرد سنسور به گونه ای است که شدت ضربه برای آن تعریف شده است. اگر ضربه باعث آسیب زدن به سرنشین بشود باید عمل کند، عمل نکردن آن نشان از  اشکال در سیستم ایربگ دارد.
در بحث داخلی سازی باید قطعات را با توجیح اقتصادی تولید کنیم برخی قطعات خودرو استاندارد هستند و فقط شرکت های مشخصی آنرا تولید می کنند و تولید صددرصدی خودرو امکان پذیر نیست و خودروساز باید خودرو رقابتی تولید کند.
آقای سنجری در پایان گفت: فضای بازار باید به گونه ای باشد که تولید کننده قیمت را کاهش دهد و نباید قیمت دستوری باشد. 
در فضای بسته هم مصرف کننده و هم تولید کننده ناراضی خواهد بود.
 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گفتگوی روز»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها