آبشار لوه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آبشار لوه

  • یکشنبه 28 مهر 1398 22:47
  • شناسه 39924
 آبشار لوه

آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان - مشهد و در کنار روستایی به نام لوه و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است.

آبشار لوه اولین آبشاری که توانسته خودش را در بین آبشارهای بزرگ کشور مطرح کند، نزدیک شهرستان گالیکش است و برای رسیدن به آن باید از گرگان به سمت مشهد حرکت کرد.


 

آبشار لوه

آبشار لوه

از تقاطع راه اصلی تا این آبشارها نزدیک به ۵ کیلومتر فاصله است. مجموعه آبشارهای لوه از چندین آبشار کوچک و بزرگ به ‌صورت پلکانی تشکیل شده که هر کدام آن ها، حوضچه‌هایی را تشکیل داده‌اند.ارتفاع  این آبشار به 75 متر میرسد. هم جواری این آبشار با پارک ملی گلستان و شاهراه تهران- مشهد، در کنار طبیعت زیبا و هوای لطیف آن، ارزش جهانگردی ویژه‌ای به آن بخشیده است.
 

آبشار لوه

 

آبشار لوه

آبشار لوه

اين آبشار در روستايي به همين نام در بيست کيلومتري شرق گاليکش واقع شده و هرساله بازديد کنندگان بي شماري دارد.

آبشار لوه در امتداد يک شيب پلکاني به صورت طبيعي از صخره ها فرو مي ريزد و داراي پنج طبقه است که در داخل دره اي به عمق 35 متر و پوشيده از درختان جنگلي از قبيل ممرز، افرا توسکا واقع شده و در فصول بهار و تابستان، محيط زيبايي براي استراحت مشتاقان طبيعت فراهم مي کند.

آبشار لوه

طبيعت زيباي گلستان ديدني هاي بسياري دارد ولي جنگل زيباي لوه و آبشار آن چيز ديگري است که تنها با حضور و لمس آن مي توان لذت واقعي طبيعت اين منطقه را درک کرد.


آبشار لوه و آبشار کوه سنگی که در فاصله دو کیلومتری جنوب روستای لوه و در ۲۴ کیلومتری شرق گالیکش واقع شده اند، در صورت توجه و سرمایه گذاری می توانند از مناطق خوب گردشگری استان گلستان باشند.

آبشار لوه

 

مسیر دسترسی

لوه، در استان پر از آبشار گلستان و در نزدیکی شهر گالیکش است. برای رفتن به مشهد و دیدن این آبشار هم ‌می‌توانید از شاهرود و هم از گرگان حرکت کنید. تفاوت این دو مسیر در این است که درصورت حرکت از گرگان کمتر با هوای گرم و خشک روبرو می‌شوید.

فاصله گالیکش و گرگان ۱۰۸ کیلومتر و فاصله آبشار تا گالیکش هم در حومه این شهر ۲۰ کیلومتر است؛ یعنی برای اینکه از گرگان به مشهد بروید باید به سمت مینودشت حرکت کنید. بعد از اینکه از مینودشت به گالیکش رسیدید با ۲۰ کیلومتر رانندگی بیشتر به آبشار لوه برخورد می‌کنید. اگر در مسیرتان ترافیک نباشد در دو ساعت و ۱۰ دقیقه به مقصد خواهید رسید.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گلستان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها