آبشار بیشه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آبشار بیشه

  • شنبه 23 آذر 1398 17:56
  • شناسه 40373
آبشار بیشه

بیش از ۵۰ آبشار بزرگ و کوچک در لرستان وجود دارد که این آبشار‌ها در مسیر رودخانه‌ها قرار گرفته اند یکی از این آبشار‌های بسیار زیبا ودیدنی آبشار بیشه است.

معرفی آبشار

آبشار زیبای بیشه با ارتفاع حدود 50 متر و عرض تاج 20 از بالای صخره ها، از درون چشمه هایی جوشان، به پایین سرازیر می شود. این آبشار در روستای بیشه قرار دارد و در سال 1387 در فهرست میراث طبیعی ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

 

آب آبشار به رود سزار می ریزد که در نهایت به رودخانه دز می پیوندد. مجاورت روستای بیشه با ایستگاه راه آهن و دسترسی راحت به آن سبب شده تا این منطقه از نظر گردشگری پر رونق باشد. اهمیت آن نیز به حدی است که در کتاب معروف راهنمای گردشگری Lonely Planet نیز معرفی شده است.

 

 

آبشار بیشه یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی ایران است که از میان جنگل های بلوط و کوه های سر به فلک کشیده زاگرس به بیرون رانده شده و تجربه ای ناب و دلچسب را برای کسانی که اهل طبیعت گردی هستند به ارمغان می آورد. برای رسیدن به این منطقه مسیر ریلی وجود دارد و همچنین امکانات بسیار خوب و مناسبی برای گردشگران و مسافران فراهم آورده است. این طبیعی با ارتفاع ۴۸ متری یکی از آبشارهای بلند ایران محسوب می شود که در میان رشته کوه های زاگرس در منطقه کوهستانی جا خوش کرده است.

آبشار بیشه پس از برخورد به زمین ۱۰ متر مسیر را طی می کند تا به رودخانه سزار برسد. عرض تاج آبشار نیز ۲۰ متر است و چشمه هایی که در نزدیکی ایستگاه بیشه وجود دارد منبع تامین آب آبشار هستند.

 

 

بهترین زمان سفر به آبشار بیشه

لرستان جز استان های چهار فصلی است که می توانید در تمامی فصل های سال برای سفر به آن اقدام نمایید. آبشار بیشه در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته و به همین دلیل زمستان های آن سرد و پر برف و تابستان های معتدلی دارد.

اما اگر بخواهیم بهترین زمان ممکن برای سفر به آبشار بیشه در لرستان را بگوییم، فصل بهار به دلیل شرایط مناسب و مساعدی که در این منطقه برقرار است بهترین زمان می تواند برای سفر باشد.

البته باید به این موضوع هم توجه داشته در پادشاه فصل ها که پاییز باشد آبشار بیشه بسیار تماشایی است و درختان هزار رنگ چشم انداز بدیعی را به وجود می آورند. آبشار خلوت و خیلی وقت ها در مه فرو رفته است.

زمستان را به هیچ وجه برای بازدید از آبشار بیشه پیشنهاد نمی کنیم.

 

 

نحوه دسترسی

برای رسیدن به آبشار بیشه می توانید از مسیر ریلی که در شهرستان درود قرار دارد استفاده کنید. مسیر دورود به ایستگاه بیشه از میان جنگل های بلوط و زاگرس عبور می کند و بر خلاف جهت رود سزار رو به بالا در دل کوه به پیش می رود. زمانی که از قطار پیاده شدید تابلوهای راهنمایی در مسیر وجود دارد که می توانید آن ها را دنبال کنید تا به مسیر آبشار برسید. کمی که جلوتر بروید آبشار بیشه با عظمت و زیبایی بی حد و حصرش در مقابل تان خودنمایی می کند.

شما می توانید با اتومبیل خودتان هم از سمت خرم آباد و هم از سمت دورود به روستا و آبشار بیشه بروید. به منظور رسیدن به آبشار بیشه می بایست حدود ۳۵ کیلومتر را به سمت شهر دورود بروید و بعد از آن حدود ۶۵ کیلومتر به سمت شهر خرم آباد بروید. البته مسیر دورود تا آبشار ۲۰ کیلومتر طولانی تر است. لازم به ذکر است که بگوییم که نگران پیدا کردن مسیر نباشید چرا که تابلوهای راهنما در تمامی مسیر شما را به سمت آبشار بیشه هدایت خواهند کرد.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «لرستان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها