قزاآن | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

قزاآن

  • چهارشنبه 09 بهمن 1398 09:53
  • شناسه 41087
قزاآن

این روستا در منطقه کوهستانی و سردسیر واقع شده است . وجود دره پر درخت و خرم با رودهای جاری در آن جزو روستاهای مهم گردشگری اصفهان است. قالی بافی ،باغداری و کشاورزی از مشاغل این روستاست و کیفیت گل محمدی آن از مرغوب ترین گل و گلاب این منطقه است.

روستای قزاآن در بخش جنوبی شهر کاشان قرار دارد و در بخش مرتفع شهر جای گرفته است. این روستای زیبا در دامنه مرتفع کوه گرگش واقع شده است و از سطح دریا 2240 متر ارتفاع دارد. قله این کوه در بخش غربی روستا با 3588 متر ارتفاع جای دارد که در بعضی مواقع حتی در تابستان روی این قله برف دیده می‌شود.

روستای قزاآن

 آب و هوای این روستای کوهستانی، با طبیعت سرسبز و درختان زیبا و رودخانه‌هایی که بین آن‌ها جاری شده‌اند و همچنین به دلیل ارتفاع بالایی که دارد، بسیار خنک و دلپذیر است و جزء یکی از دیدنی های کاشان محسوب می‌شود که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

روستای قزاآن

 

روستای قزاآن

گلاب و آلوچه و سایر میوه‌ها ازجمله محصولات این روستا می‌باشد که ازنظر کیفیت بی‌نظیر یا کم‌نظیر است. مزارع روستا عبارت‌اند از: بیشه - جلالی - چنبه - موشانه - محله پایین - اسبچال - روخانه رود - چالوه - دشت ده - علوی - معین‌الدین - ورساجه - زمیانه - سربرتیره - تیره پایین - تیره بالا - میشان - اوپرنگ -دشت لای سفید - دره عبدالله - لیما ره - دره کنده - دره میرزا - تخت پیه - دره فراخ - چاه ذغال - پلنگ ستان - لاچناره - بنگهوزه - پارسنگ - رضاآباد - حسنگان - کبودر - محسن‌آباد - سربیشه - ورندون - پاگدارجور - قلعه دختر - جوره - گرگش - اندل و غیره.

روستای قزاآن

قله معروف گرگش با ارتفاع 3588 متر از سطح دریا در انتهای غربی روستا واقع‌شده و در برخی قسمت‌هایش حتی در تابستان دارای برف است.

روستای قزاآن

 قزاآن سردترین روستای کاشان می‌باشد و آب‌وهوای بسیار دلپذیر دارد.

روستای قزاآن

برای گردشگری با توجه به وضعیت جوی این روستا فصل بهار و تابستان مناسب است.

روستای قزاآن
روستای قزاآن
روستای قزاآن
روستای قزاآن
روستای قزاآن
روستای قزاآن
روستای قزاآن

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «اصفهان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها