تنگه لی لی دورود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تنگه لی لی دورود

  • دوشنبه 21 بهمن 1398 22:17
  • شناسه 41239
تنگه لی لی دورود

استان لرستان یکی از زیباترین استان های ایران است. شهرستان دورود در این استان بقدری جاذبه های طبیعی زیبا و شگفت انگیزی دارد که بعنوان پایتخت گردشگری معروف شده است.

استان لرستان از سرسبزترین و پر جاذبه ترین استان های ایران است که جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی بسیاری دارد. شاید قدمت تاریخی لرستان را بتوان به دوران مادها دانست. در نتیجه از زمان های قبل از میلاد مسیح این خطه جایگاه بزرگی برای آدمیان این سرزمین داشته و همواره در آن سکونت داشته اند. در اطراف یکی از شهرستان های معروف این استان به نام دورود جاذبه های طبیعی فوق العاده زیبایی وجود دارد که هر یک خصوصیاتی منحصر به فرد داشته و جاذب گردشگران و طبیعت گران فراوانی است.

تنگ "لِی لِی" نیز يكی از رويایی ترين مناطق توريستی لرستان است كه در فاصله ٢٠ كيلومتری غرب شهرستان دورود قرار گرفته است. اين تنگ بين روستاهای سيره و چمنار واقع شده است. آب خنک این تنگ زیبا که دارای حوضچه هایی دیدنی است، در هوای گرم تابستان  برای آب تنی کردن بسیار فرحبخش است.

از ویژگی های زیبای این دریاچه، آب شفاف و الماسی آن است. به طوری که به راحتی عمق ۴ متری ته دریاچه قابل مشاهده است.

فرسایش صخره ها در تنگه لی لی دورود باعث به وجود آمدن سطوح صاف و صیقلی در سنگ شده و دیواره هایی با اشکال عجیب به وجود آورده است. هم چنین حوضچه های متعددی در این تنگه به وجود آمده است که یکی از این حوضچه ها را در عکس ها می توانید مشاهده کنید. 

 بهترین موقعیت برای تماشای منظره زیبای آن ایستادن در دهانه یا همان خروجی تنگه لی لی دورود است که به شما، منظره ای تماشایی از طبیعت این ناحیه و صخره های فرسایش یافته را می دهد. می توانید آب های شفاف و شاید سبز رنگ و کبود رنگ آن را بتوانید از دور نیز مشاهده کنید. اگر می خواهید که به درون تنگه وارد شوید، حتما مجهز به وسایل کوهنوردی باشید و حتما با یک راهنما و لیدر مجرب، همراه شوید.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «لرستان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها