نخ و پنبه پشت درب های بسته کمرگ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نخ و پنبه پشت درب های بسته کمرگ

  • یکشنبه 28 مرداد 1397 11:09
  • شناسه 31842
نخ و پنبه پشت درب های بسته کمرگ

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک: نخ و پنبه به عنوان ماده اولیه تولید پوشاک در گمرک مانده و تولیدکنندگان را به مرز تعطیلی رسانده است.

 به گزارش شبکه ایران کالا، ابوالقاسم آقاحسین شیرازی درباره علت رکود بازار پوشاک گفت: هم اکنون مواد اولیه مثل نخ، پارچه و سایر ملزومات تکمیل کننده لباس در دسترس تولیدکنندگان نیست.

وی افزود: میزان عمده ای از پنبه و نخ وارداتی است همچنین پارچه که ماده اصلی تولید پوشاک محسوب می شود در گمرک ها مانده و به دست تولیدکنندگان نرسیده است.
 

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک به نوسانات ارزی در ماه های اخیر اشاره کرد و افزود: نوسانات ارزی، افزایش قیمت سایر کالاها را به دنبال داشته است این در حالی است که قیمت پوشاک تغییری نکرده است و از عوامل دیگر رکود در بازار پوشاک به شمار می رود.

شیرازی با تاکید بر استقبال مردم و مسئولان از کمپین های ایجاد شده توسط اتحادیه در سال حمایت از کالای ایرانی گفت: مردم از برپایی فروشگاه های عرضه کننده کالای ایرانی استقبال خوبی کردند اما در حال حاضر تولید کنندگان ملی به دلیل فقدان مواد اولیه با مشکلات عرضه رو به رو شده اند.

***کارگاه های تولید پوشاک به مرز تعطیلی رسیدند

وی دسترسی نداشتن به پارچه های وارداتی را عامل بیکاری کارگران و تعطیلی تولیدی ها دانست و تشریح کرد: افزایش قیمت غیر منطقی پارچه و  وجود افرادی که در ابتدا هزینه پارچه ها را دریافت و چند ماه بعد پارچه را به تولید کننده تحویل می دهند موجب رکود بازار می شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک ؛پرداخت  مالیات و 30 درصد حق بیمه و عوارض شهرداری ها را از مشکلات فعالان این صنف دانست و بیان کرد: دولت می تواند با کاهش انواع مالیات ها و حق بیمه ها به چرخه تولید پوشاک کمک کند.

شیرازی ادامه داد: دولت با آزاد کردن پارچه که مواد اولیه پوشاک است ، می تواند از گران فروشی ها و احتکار جلوگیری کرده و پس از گذراندن شرایط جنگ اقتصادی سیاست های خود را به کار گیرد.

وی تبلیغات محیطی و افزایش کیفیت پوشاک را عامل اعتماد مردم برای خرید تولیدات داخلی برشمرد و اظهار کرد: شبکه ایران کالا و کارگروه مد و لباس در حال تلاش برای پیشرفت این صنف هستند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک با اشاره به وجود نواقصی در تولید پوشاک خواستار اعتماد مردم برای خرید پوشاک ایرانی شد و تصریح کرد:در صورت حمایت مردم ،تولیدات ما به  لحاظ طرح، رنگ، مدل و دوخت قابلیت رقابت با سایر کشور ها را پیدا خواهد کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها