پارک جنگلی گیسوم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پارک جنگلی گیسوم

  • پنجشنبه 25 مهر 1398 21:57
  • شناسه 39870
پارک جنگلی گیسوم

يکي از نقاط ديدني استان گيلان و شهرستان تالش پارک جنگلي گيسوم است. مسيري زيبا و ديدني درختان سر به فلک کشيده آن، تونلي جنگلي را ايجاد کرده است که دل هر بيننده‌اي را با خود مي‌برد، جایی که جنگل و دريا به هم مي رسند و سحر طبيعت به اوج خود مي رسد.

جنگل گيسوم با مساحتي حدود ۸۰ هکتار، با درختان جنگلي انبوه و گونه‌هاي گياهي خاصي که دارد، چشم انداز زيبايي را براي گردشگران فراهم مي‌کند. اين پارک با امکاناتي نظير پارکينگ در داخل محدوده پارک، وسايل بازي کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، پلاژ، هتل، مناطق پيک‌نيک روزانه، کمپينگ طبيعي، مسيرهاي پياده روي، مجموعه فضاهاي جنگلي باقيمانده در ناحيه شرقي، جنگل شمشاد و موزه طبيعي گل و گياه منتظر حضورگردشگران است.


در مجموع ۷۶ گونه گیاهی متعلق به ۶۶ جنس و ۴۴ خانواده در این منطقه جلگه‌ای از شمال گیلان شناسایی شده‌است که ۲۱ گونه آن چوبی و مابقی را گونه‌های علفی تشکیل می‌دهد.

پارک جنگلی گیسوم

درختان جنگلی انبوه و انواع گونه‌های گیاهی به وپژه درختان انجیلی ( آسون دار )، درختان آزاد، آلو، ازگیل، انار، انجیر، انجیلی، به، زردآلو، سیب، شب‌خسب و... چشم انداز رویایی در فصل پاییز به همراه دارد.

پارک جنگلی گیسوم

این منطقه به دلیل شرایط خاص جوی از نظر باغبانی وکشاورزی بسیار مفید وبا صرفه است وزمینه مناسبی برای کاشت، تولید وبهره برداری انواع میوه از جمله: کیوی و پرتقال و سیب و نارنگی و آلوچه و ... است.

جانورانی که در این منطقه وجود دارند عبارت است از: آبیا، آهو، ببر (بسیار نادر)، بز کوهی، پلنگ، تورنگ (قرقاول)، خرس قهوه‌ای، خرگوش، خز، خوتکا، راسو، روباه، سمور، شغال، غاز وحشی، گراز، گرگ، گیلانشاه و...

پارک جنگلی گیسوم

در اطراف این منطقه معروف گردشگری در گیلان، روستاهای متعددی پیدا وجود دارد. روستاهایی که به خاطر موهبت این جنگل دوباره رونق گرفته اند. بیشتر گردشگرانی که به ساحل گیسوم سفر می کنند، می توانند به روستای گتگسر در نزدیکی شان بروند.

خرید سوغاتی های گیلان از مردمان و بازارچه های محلی در روستا یا اجاره کلبه به رونق اقتصادی در این مناطق کمک کرده است.

دیگر روستاهایی که اطراف جنگل خواهیدی یافت، شامل روستاهای زیر می شوند:

  • لهارود در جنوب شرق جنگل گیسوم
  • روستاهای لتیین، دیگه سرا و سیاه بیل در جنوب و جنوب غربی جنگل گیسوم
  • پیرهرات در شمال غربی جنگل
  • و دیگر روستاها در شمال

 

مسیر دسترسی

برای رفتن به گیسوم، از تهران بروید رشت. مسیر رشت به آستارا را ادامه بدهید. حواس‌تان به تابلوی رضوان‌شهر باشد. ۱۴ کیلومتر که از رضوان‌شهر دور شدید، تابلوی خروجی گیسوم را می‌بینید.

اگر از سمت تالش می‌روید، با گذشتن از شهر پره‌سر، تابلوی گیسوم سر راهتان است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گیلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها