تالاب چاف | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تالاب چاف

  • شنبه 05 بهمن 1398 21:48
  • شناسه 41043
تالاب چاف

تالاب چاف یکی از زیباترین تالاب های ایران است.تالاب زیبای چاف منطقه حفاظت شده است که شکار در آن ممنوع شده است با آب و هوایی معتدل و مرطوب و نیز شالیزارهایی وسیع چشم انداز بسیار زیبایی به این منطقه داده است.

منطقه شکار ممنوع تالاب چاف در حاشیه شهرستان چاف و ۱۳ کيلومتري شمال شرقي شهر لنگرود و ۶۵ کيلومتري شهر رشت در استان گیلان قرار گرفته است. تالاب چاف، در ارتفاع منفي ۲۵- متري از سطح دريا قرار دارد و از شمال به روستاي تازه‏آباد چاف، از شرق به درياي خزر، از جنوب و غرب به روستاي چاف بالا محدود مي‏ شود. آب و هواي آن معتدل و مرطوب با ميانگين بارندگي ۱۳۰۰ ميلي‏متر در سال است. وسعت تالاب در حدود ۸۰۰ هکتار است.

آب و هوای اطراف تالاب چاف به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای خوش آب و هوا و هم چنین وجود درختان انبوه ، بارش مناسب و ارتفاعی کم نسبت به دریا ، بسیار معتدل و مرطوب می‌شود . مناسب بودن آب و هوا موجب شده است تا گردشگران بسیار زیادی برای بهره بردن از زیبایی های طبیعت و هوای پاک و مناسب این منطقه ، خود را به تالاب برسانند . دیدن زیبایی های روستای چاف و همچنین تالاب واقع شده در اطراف آن می‌تواند چشمان شما را خیره و آرامش را به وجود شما بازگرداند . دیدن زیبایی های طبیعت همراه با خانه های قدیمی و روستایی که هر کدام از آن ها می‌توانند غذای محلی برای ارائه داشته باشند ، از زیبایی های منطقه است . باید توجه داشت که در این منطقه ، شکار ممنوع است و همین مسئله موجب ایجاد امنیت شده و جانوران زیادی را به این سمت کشانده است .

470

دیدن آبزیان و دیگر جانوران در این خطه ، باغ وحشی آزاد و رایگان را برای شما ایجاد خواهد کرد . درختان انبوه و مختلف این منطقه را می توان یکی دیگر از جاذبه های تالاب مذکور دانست . اگر در فصل پاییز به این منطقه سفر کنید ، درختانی با برگ‌های چند رنگ را در اطراف تالاب خواهید.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «گیلان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها