بازار اختیاری کرمان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بازار اختیاری کرمان

  • پنجشنبه 08 اسفند 1398 13:12
  • شناسه 41579
بازار اختیاری کرمان

بازار اختیاری یکی از بازارهای کرمان به شمار می‌رود و با بافت سنتی و زیبایی که دارد از انتهای جنوبی بازار گنجعلی خان کرمان شروع می‌شود و تا ابتدای بازار وکیل امتداد می‌یابد.

بازارها یکی از عناصر اصلی و مهم در معماری هر شهر به شمار می‌روند به طوری‌که شاهد بازارهایی تاریخی از گذشته هستیم. اگرچه سال‌ها از ساخت بازارهای قدیمی ایران می‌گذرد اما خرید و فروش در بازارها هنوز در جریان است.

این بازار قدیمی‌ترین بخش بازار کرمان محسوب می‌شود که آن را با نام بازار شاهی نیز می‌شناسند. در بازار اختیاری می‌توان ضمن بازدید از بافت سنتی بازار به خرید سوغات و صنایع دستی کرمان از جمله ظروف مسی، ادویه جات و گلیم پرداخت. از قسمت‌های مختلفی آن می‌توان به مدرسه شفیعیه، سرای سردار و سرای گلشن اشاره کرد.

کرمان بازارهای کوچک و بزرگ متفاوتی دارد که از قسمت‌های بازار بزرگ کرمان می‌توان از بازار گنجعلی خان، بازار مسگرها، بازار آهنگری، بازار عطاران، بازار قدمگاه، بازار قلعه محمود، بازار قلعه، بازار اختیاری، بازار قیصریه زرگری و بازار کفاش ها نام برد.

قسمت‌های مختلف بازار بزرگ کرمان در زمان یکی از فرمانروایان کرمان ساخته شده است. در سفر به کرمان علاوه بر گشت‌وگذار در بازارهای سنتی از دیگر دیدنی های کرمان هم چون ارگ بم، مجموعه گنجعلی خان، باغ شاهزاده ماهان، باغ سنگی و کاروانسرای شفیع آباد بازدید کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کرمان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها