دریاچه هفت برم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دریاچه هفت برم

  • سه شنبه 08 بهمن 1398 20:27
  • شناسه 41085
دریاچه هفت برم

هفت برم از چهار تالاب دائمی و سه تالاب فصلی تشکیل شده است. این منطقه سرسبز و خرم است که پوشش گیاهی متنوعی دارد و نیز به سبب مجموعه دریاچه هفت برم به دلیل دارا بودن شرایط زیستی از مناطق جذب پرندگان مهاجر به شمار می آید.

 

 

 

هفت برم استان فارس در سمت غرب شیراز و در فاصله 55 کیلومتری از آن واقع شده است. آب و هوای این منطقه بسیار مطبوع است و با اینکه در فصل زمستان نسبتا سرد و خشک است، اما بهار و تابستانی معتدل و دلپذیر دارد. نزدیک بودن به شهر شیراز و آب و هوای دل انگیز گردشگاه هفت برم فارس، در فصول بهار و تابستان خانواده های شیرازی زیادی را به خود جذب می کند. خانواده هایی که با وجود امکانات کم و محدود این گردشگاه، برای گذراندن اوقات فراغت خود به آن مراجعه می کنند.

وجود آب شیرین و آبگیرهای دایمی و فصلی در این منطقه باعث شده تا محیط زیستی پویا و متنوع در اطراف آن شکل بگیرد. گردشگاه هفت برم در استان فارس در نزدیکی منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان قرار دارد و با طبیعتی سرسبز و دیدنی، هرساله گردشگران و بومیان زیادی را به سمت خود جذب می کند. برم در زبان محلی به معنای برکه آب است و علت نامگذاری آن، وجود هفت برکه پرآب در این منطقه بوده است. البته در حال حاضر از آن هفت برکه، تنها چهارتا باقی مانده است.

برای دیدن هفت برم شیراز، باید از شهر شیراز به سمت کازرون بروید. پس از طی 25 کیلومتر به جاده ای شوسه ای می رسید که به سمت هفت برم فارس می رود. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا از این گردشگاه زیبا دیدن کنید. گردشگاه هفت برم یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری فارس است که بازدید از آن می تواند بسیار لذت بخش باشد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «فارس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها