دامنه نوسان بورس متقارن می‌شود؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دامنه نوسان بورس متقارن می‌شود؟

  • یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 16:33
  • شناسه 63174
دامنه نوسان بورس متقارن می‌شود؟

اسلامی بیدگلی گفت: در جلسه سه شنبه این هفته مورخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ موضوع بحث شورای عالی بورس اختصاص به تغییر دامنه نوسان از نامتقارن به متقارن داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، سعید اسلامی بیدگلی عضو شواری عالی بورس در مورد موضوع جلسه این هفته شورای عالی بورس، اظهار کرد: به نظر می‌رسد با توجه به جلسات شورای عالی بورس که طی هفته‌های اخیر برگزار شد در جلسه سه شنبه این هفته مورخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ موضوع بحثمان اختصاص به تغییر دامنه نوسان از نامتقارن (مثبت ۶ و منفی ۳) به متقارن (+۴ و منفی ۴ مثبت) داشته باشد.

او افزود: بحث تغییر دامنه نوسان در دست هیئت مدیره سازمان است به همین خاطر شورای عالی بورس تصمیم گرفته است، عملا در تصمیمات هیئت مدیره سازمان دخالتی نداشته باشد، اما اگر هم فکری یا تائیدی لازم باشد اعضای شورای عالی بورس به طور حتم با آن‌ها همکاری  لازم را خواهند داشت.

عضو شورای عالی بورس در مورد تغییر دامنه نوسان از +۶ و-۳ به +۴ و -۴، بیان کرد: تغییراتی مانند اصلاح دامنه نوسان از  نامتقارن به متقارن تاثیرات کوتاه مدتی را بر بازار سرمایه خواهد داشت، اما اکنون وضعیت بورس به نوعی شده که حتی  روند‌ها نیز اهمیت یافته و البته می‌دانیم که در حال حاضر مجموعه اقتصاد ایران به خصوص بازار سرمایه چشم انتظار مذاکرات وین و انتخابات است.

اسلامی تصریح کرد: اکنون اختیار سازمان بورس در جهت باز شدن دامنه نوسان است، اما همزمان باز شدن و متقارن شدن دامنه نوسان دو اهدافی هستند که سازمان بورس در پی اجرایی کردن آن است، اما باید منتظر بود و دید که چه استراتژی در این خصوص بکار خواهند گرفت.

او بیان کرد: از نظر بنده باید دامنه نوسان باز شود و سهم‌هایی که با مشکل نقدینگی مواجه هستند مشکلاتشان رفع شود تا وقتی این موارد رفع نشوند بازار سرمایه با مشکل مواجه خواهد بود همچنین باید گفت ما در شورای عالی بورس به صورت دموکراسی  درخصوص مسائل رای می‌دهیم.

عضو شورای عالی بورس در مورد بازگشت ابزار گره معاملاتی گفت: اگر وضعیت اقتصادی کشور درست نشود و بازهم بازار سرمایه از آنجایی که دماسنج اقتصاد یک کشور است با مشکللات کلان اقتصاد در مواجه باشد؛ به طور قطع حتی بازگرداندن ابزای مثل گره معاملاتی نیز تاثیر موقتی را بر بازار سرمایه خواهد داشت.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «بورس»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها