پخش اچ‌دی شبکه ایران کالا آغاز شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پخش اچ‌دی شبکه ایران کالا آغاز شد

  • شنبه 08 آذر 1399 01:26
  • شناسه 47693
پخش اچ‌دی شبکه ایران کالا آغاز شد

رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه، HD سازی را تحولی بزرگ در حوزه‌های محتوایی، فنی و زیرساختی سازمان صدا و سیما دانست و از HDسازی شبکه ایران کالا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه پروژه HDسازی شبکه‌های رسانه ملّی را یکی از پروژه‌های راهبردی و مهم سازمان صدا و سیما برشمرد و اظهار داشت: این پروژه از سه سال پیش آغاز شد و حدود یک سال و نیم مطالعات اولیه پروژه به طول انجامید و به دلیل اینکه این پروژه تحولات اساسی را در سازمان صدا و سیما و زیرساخت‌ها ایجاد می‌کرد لازم بود تمامی جوانب امر از جمله استانداردها و هر موضوع مرتبط با پروژه مورد ارزیابی و و بررسی دقیق قرار بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در دوره مطالعاتی و تحقیقاتی، استانداردها، فرمت‌ها، روش‌های تولید، استانداردهای پخش، انتقال، انتشار و دریافت از موضوعات مهمی‌بود که همکاران ما در معاونت توسعه و فناوری رسانه مورد بررسی قرار دادند و توانستند استانداردهای لازم و مورد نیاز سازمان را به درستی تعریف کنند و برای تأمین و سفارش تجهیزات مورد استفاده در این پروژه، تمامی جزئیات را با شفافیت بیان کنند.

معاون توسعه و فناوری رسانه بابیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر وضعیت پروژه در شرایط عالی قرار دارد و تقریباً تمامی شبکه‌ها فعال‌شده‌اند، تصریح کرد: شبکه ایران کالا سیگنال‌، رژی‌ و پایانه‌ دیجیتال‌اش فعال‌شده است.
وی در پایان افزود چندین مدل گیرنده و مبدل با عنوان ستاپ باکس به‌وفور در بازار موجود است و شاهدیم سازنده‌های گیرنده تلویزیونی، گیرنده‌ها را با این استاندارد تطبیق داده‌اند.

شایان ذکر است در راستای همین تغییرات شبکه ایران کالا از کانال 21 به کانال 11 انتقال یافت و دارای پوشش سراسری گردید. همچنین علاقه مندان این شبکه می توانند علاوه بر کانال 11، برنامه های ایران کالا را به صورت اچ دی بر روی یک کانال مستقل دریافت نمایند.  

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها