نحوه نظارت بر تعمیرکاران خودرو  | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

 نحوه نظارت بر تعمیرکاران خودرو 

  • چهارشنبه 03 آذر 1400 16:34
  • شناسه 78273
 نحوه نظارت بر تعمیرکاران خودرو 

 رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو در گفتگو با شبکه ایران کالا در خصوص عملکرد این اتحادیه گفت: هر صنفی اتحادیه نیاز دارد که مشکلات صنفی و فنی آنرا حل کند (بحث مالیات و بیمه) در  بحث اطلاعات فنی اتحادیه خوب عمل می‌کند و در شرایط خوبی هستیم و در بحث آموزش هم فعالیت خوبی داریم. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شکبه ایران کالا، آقای نیک آیین افزود: این اتحادیه 5 هزار عضو در تهران دارد که خودروهای سبک ، سنگین و راهسازی را شامل می شود.
سوال: در خصوص قطعات تقلبی که افراد دچار مشکل می شوند برای نظارت روی آن چه راهکاری دارید؟
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو: نظارت خوبی روی بحث قطعات یدکی نیست و در این زمینه مشکل داریم و قطعاتی که ساخته می شود گنجایش بازار را ندارد و فقط برای خودروسازان تولید می شود و قطعاتی که در بازار هست کیفیت لازم را هم ندارد و از مسئولان می خواهم که نظارت بیشتری بکنند و ما آمادگی داریم که همکاری کنیم.
سوال: قطعاتی که تهیه می شود گاهی دست دوم هستن چگونه تشخیص دهیم؟
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو: متاسفانه درآمدها به خصوص برای  صاحبان خودروهای ضعیف پایین است و چون این افراد مراجعه می‌کنند به تعمیرگاه به علت نداشتن بودجه درخواست قطعات غیراستاندارد می کنند که قیمتش پایین باشد. اینها مشکلاتی را به وجود می آورد. همچنین باعث شکایت از تعمیرکاران شده است. برخی قطعات دست دوم هم بسته بندی می شود که معضل بزرگی است. 
سوال: در بحث روغن های تقلبی کیفیت روغن چقدر در سلامت خودرو تاثیر گذار است؟
 رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو: بیشترین قطعه های که در خودروها درگیر هستند روغن ، واسکازین و فیلترها هستند و بسته بندی‌های غیراستاندارد که بسته بندی می شود صدمات زیادی به خودرو وارد می کند. روغن های اصل  تشخیصش مشکل است و هر مکانیک لازم است که آزمایشگاه داشته باشد که بتواند تشخیص بدهد که این امر امکان پذیر نیست. بنابر این بهتر است مسئولان جلو آن را بگیرند. 
سوال: آیا تعمیرکاران درجه بندی دارند که قیمتشان مشخص باشد یا قیمت یکی است؟
 رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو: برای تعمیرکاران درجه بندی نداریم چون نیاز به ابزار و استاندارد خاص است که امکانات آن فراهم نیست. 
برای مجوز به مکانیک ها طی آزمایش های خاص سوء سابقه و آزمون ها خاص برگزار می شود که تشخیص دهیم که فرد مهارت لازم را دارد.
سوال: اگر از مکانیک شاکی باشیم کجا مراجعه بکنیم؟
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو: اول باید چک کنیم که مکانیک جواز دارد و مهر و سربرگ دارد و شکایت ها به صنعت معدن می رود سپس به اتحادیه ارجاع می شود و رسیدگی می شود. 
سوال: برخورد با تخلفات چگونه است؟ 
 رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو: با پلیس امنیت تهران همکاری خوبی داریم و تخلفات رسیدگی می شود و واحد صنفی متخلف پلمب خواهد شد.
سوال: اتحادیه از یک اپلیشکشن رونمایی کرده بود آیا استفاده می شود؟
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو: اپلیشکشن اتو اپ همه میت‌وانند رایگان از آن استفاده کنند و از سرویس های آن بهره مند بشوند.
سوال: آیا کسانی که به صورت اینترنتی فعالت می کنند نظارتی بر آنها هست؟
 رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو:  نظارت اینترنتی فعلا نداریم به علت ضعف قانون و امیدواریم بتوانیم آنها را هم قانونمند کنیم.
آدرس اداره صنعت و معدن برای طرح شکایت: میدان ولی عصر ضلع شمال غرب .
www.mechanic-tehran.com
02177614172

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها