تعرفه گذاری خدمات پزشکی 1401 | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تعرفه گذاری خدمات پزشکی 1401

  • یکشنبه 26 دی 1400 15:57
  • شناسه 89068
تعرفه گذاری خدمات پزشکی 1401

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور درباره تعرفه گذاری خدمات پزشکی 1401 گفت: قیمت پیشنهادی سازمان براساس قیمت تمام شده و نزدیک به واقعیت باید باشد که با نظر کارشناسان و نرخ تورم شصت درصدی برای پزشکان عمومی مبلغ هشتاد هزار تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، دکتر سالاریان افزود: این مبلغ برای پزشک متخصص 110 تا 120 هزار تومان در نظر گرفته شده است گرچه مبلغ 240 هزار تومان قیمت تمام شده و واقعی است ولی چون با توجه به حقوق و دستمزد بیشتر اقشار و حرف، جامعه پزشکی هم قیمتی با فاصله ارائه کرده است. 
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور گفت: قدرت خرید جامعه پزشکی یک پنجم شده است و افزایش شصت درصدی مورد مطالبه ما هست چون کف تاب آوری خدمات سلامت است. 
خدمات سلامت پایه ای ترین حقوق مردم است و دولت باید آنرا تامین کند و دولت به اندازه ای که می خواهد نمی تواند  با توجه به بیمه ها قیمت گذاری کند. متاسفانه هر ساله دولت براساس پولی که می خواهد هزینه کند خدمات سلامت را قیمت گذاری می کند نه بر اساس قیمت تمام شده که باعث تنزل خدمات و تخلف و فشار به جامه پزشکی می‌شود. 
دکتر سالاریان افزود: دولت باید بپذیرد قیمت تمام شده یک چیز واقعی است. بیمه ها تقویت نشده اند و قیمت واقعی لحاظ نشده است و پزشکان بی انگیزه شده اند و مهاجرت افزایش یافته است. باید حق و حقوق مردم که داشتن سلامت است از طرف دولت پذیرفته شود.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور درباره نظارت بر تعرفه ها هم گفت: سازمان نظام پزشکی در کنار آن بخش درمان وزارت بهداشت و بخش انتظامی سازمان نظام پزشکی با متخلفان برخورد می کند. تعرفه گذاری ناعادلانه باعث می شود کیفیت خدمات پایین بیاید و اگر تعرفه با واقعیت نزدیک شود توان سازمان نظام پزشکی در برخوردها شدیدتر و قوی تر خواهد شد. 
دکتر سالاریان همچنین گفت: قیمت گذاری دستوری در خدمات پزشکی و هر گونه خدمات واقع بینانه نیست و باعث مشکلات در آن حوزه می شود و امیدوارم دولت قیمت ها را به واقعیت نزدیکتر کند.
 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر ویژه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها