دریاچه ماهی در شبکه ایران کالا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دریاچه ماهی در شبکه ایران کالا

  • دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 15:22
  • شناسه 43288
دریاچه ماهی در شبکه ایران کالا

شبکه ایران کالا با ایده های جدید اقدام به تنوع در برنامه های خود کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،این شبکه به منظور ایجاد تنوع در برنامه ها و استفاده از ظرفیت هنر به ویژه سینما در ترویج  کار، رزق حلال، تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی، در جدول پخش برنامه روزهای جمعه خود تغییر مهمی داد که بر اساس آن هر هفته راس ساعت 15 یک فیلم سینمایی با درون مایه اقتصادی روی آنتن می رود و تکرار آن نیز روزهای دوشنبه ساعت 22:30 پخش خواهد شد.

در همین راستا جمعه 26 اردیبهشت ماه ساعت 15، فیلم سینمایی دریاچه ماهی روی آنتن شبکه تخصصی اقتصاد ایران؛ ایران کالا می رود ، تکرار این فیلم سینمایی دوشنبه 29 اردیبهشت ساعت 22:30 می باشد.

نادر فلاح، لاله اسکندری، ستاره اسکندری، مجتبی پیرزاده، افشین هاشمی، مرتضی خان محمد از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلم سینمایی دریاچه ماهی به کارگردانی مریم دوستی تولید شده است.

این فیلم نگاهی به وقایع پس از جنگ دارد و داستان چند خانواده را روایت می‌کند که در نقطه مشترکی به یکدیگر می‌رسند و در این میان عشق گمشده‌ای پیدا می‌شود.

مریم دوستی برای ساخت اولین فیلم سینمایی اش سراغ ایده ای جذاب اما سخت رفته است. ساخت فیلمی که داستان های موازی در آن روایت می شوند و قصه اش در فضایی بین رئال و سورئال در نوسان است حتی برای کارگردان های کهنه کار هم تجربه ای چالش برانگیز است. اما دوستی موفق می شود با در دست داشتن قصه ای جذاب و فیلمنامه ای تقریبا کم اشکال از پس این مهم براید. نقطه قوت فیلم بی شک داستان جذاب آن است. داستانی که قادر است مخاطب را با خود و فضای فیلم همراه کرده و تا انتها برای گره گشایی های داستان مشتاق نگه دارد. با اینکه فیلم دارای چندین قصه است که به صورت موازی روایت می شوند اما مخاطب حین تماشای آن  احساس ملال یا سردرگمی نمی کند. تدوین فیلم به نحوی است که حتی در بخش های ابتدایی که داستان ها به ظاهر هیچ خط و ربطی به هم پیدا نمی کنند دارای نظم روایی است و تماشاگر را در بین قصه هایش سردرگم نمی کند.

نکته مثبت دیگر فیلم در شخصیت پردازی آن است. شخصیت های فیلم همه افرادی عادی و برآمده از جامعه هستند، افرادی که همه روزه در بین مان می بینیم و کنارشان زندگی می کنیم. حتی رضا روشن نیز فردی کاملا معمولی است و زندگی عادی دارد. او پس از جنگ به شغل باغبانی روی آورده و در باغچه ای که خارج از شهر دارد مشغول به کار شده است. فیلم با این نوع از شخصیت پردازی آشکارا سعی داشته از شعارزدگی پرهیز کند و خانواده شهدا و بازماندگان جنگ را جزوی از افراد جامعه با همان دغدغه ها و مشکلات و ... که دیگر افراد در زندگی ماشینی و مدرن امروز درگیر آن هستند نشان دهد و در این مسیر تا حدی موفق عمل کرده است.

گفتنی است در تمامی آثار سینمایی منتخب موضوع اصلی فیلمنامه درباره تولید یا اقتصاد نیست بلکه بخشی از آن را درباره مفاهیم اقتصادی است. به بیانی دیگر پیام های نهفته شده در یک اثر هنری در لایه های زیرین فیلمنامه قرار دارد و به اصطلاح در "بک گراند " نقش بسته است.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها