حمایت از تولیدکنندگان فرش  | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حمایت از تولیدکنندگان فرش 

  • سه شنبه 23 شهریور 1400 17:28
  • شناسه 77219
حمایت از تولیدکنندگان فرش 

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف استان قم در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: فرش استان قم عمر جوانی دارد که به حدود یک قرن پیش برمی گردد و اکنون به عنوان پرافتخارترین فرش جهان مطرح است و فرش ابریشم آن در جهان به عنوان فرش با کیفیت مطرح است .

 آقای صادقی افزود: این اتحادیه بیش از 40 هزار عضو دارد و 400 عضو پروانه دار که مشغول تولید هستند. فراتر از استان بیش از بیست استان تحت پوشش تولید قرار دادیم و مدیریت می کنیم. فرش ابریشم اکنون در دنیا به نام قم شناخته می شود.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف استان قم گفت: فرش ما به اقصی نقاط دنیا صادر می شود و حدود 20 درصد از کل صادرات کشور را قم به خود اختصاص داده است. تجار معتبر و صاحب برند از این استان هستند. با وجود تحریم هایی که داریم به بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکا صادرات داریم.  کشورهای شرق دنیا به دنبال فرش ایران هستند و به آنجا هم صادرات داریم.
بیمه فرش بافان به کجا رسید؟
بیمه فرش بافان که نقش اصلی در صادرات و تولید دارند تقریبا چند سالی بود متوقف شده بود 12 هزار نفر بیمه تامین اجتماعی داشتیم اکنون 5 هزار آن باقی مانده است . مرکز ملی فرش در چند ماه گذشته دنبال بیمه این افراد بوده است و تعدادی ثبت نام شده اند.منتظر هستیم مسئولان مربوطه کارهای آنها انجام بدهند. تعدادی هم برای بیمه عشایری و روستایی در دست اقدام است.
نمایشگاه 

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف استان قم در این خصوص گفت: نمایشگاه استان قم در سفری که مقام معظم رهبری در دهه هشتاد به این استان داشتند و برای تاسیس نمایشگاه دستور دادند که با پیگیری های انجام شده اکنون هشتاد درصد آن آماده شده است. 
راه های ارتباطی: 02537705618
اتحادیه فرش استان قم 

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها