افزایش قیمت تخم مرغ و گوشت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش قیمت تخم مرغ و گوشت

  • دوشنبه 15 مرداد 1397 11:54
  • شناسه 31361
افزایش قیمت تخم مرغ و گوشت

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه هجوم مردم به بازار تخم مرغ دلیل افزایش قیمت این کالا است،گفت:قیمت این کالا نسبت به هفته قبل حدود ٧٠٠ تومان گران شده است.

 به گزارش شبکه ایران کالا ،ناصر نبی پور رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ، با بیان اینکه میانگین قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ٧٨٠٠ تا ٧٩٠٠ تومان است، اظهارداشت: قیمت این کالا نسبت به هفته گذشته حدود ٧٠٠ تومان افزایش یافته است.

وی درباره دلایل گرانی تخم مرغ در بازار، افزود: هم اکنون ٢٠ میلیون قطعه مرغ پیر در واحدهای تولیدی وجود دارد که تولید این مرغ ها ٤٠ تا ٥٠ درصد کمتر از مرغ های جوان است.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت گوشت قرمز و فرآورده های پروتئینی،گفت: همین مساله باعث شده تقاضا برای تخم مرغ افزایش یابد و مردم بسوی این کالا هجوم آورند.

نبی پور با بیان اینکه مرغداران به دلیل ترس از شیوع بیماری آنفلوانزا جرات جوجه ریزی ندارند، افزود: همچنین قیمت تمام شده تولید افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته است.

وی اضافه کرد: قیمت پولت ( جوجه یکروزه تخم گذار نابالغ) سال گذشته ١٧ تا ١٨ هزارتومان بوده امسال این عدد به ٣٣ تا ٣٤ هزارتومان افزایش یافته است.

نبی پور گفت: نوسانات قیمت نهاده ها نیز طی این مدت قابل توجه بوده است، ذرت نسبت به مدت مشابه سال قبل ٨٠ درصد گران شده و قیمت کنجاله سویا از ١٣٨٠ تومان در بنادر در شهریور سال گذشته به ٢٦٠٠ تومان رسیده و تقریبا ٢ برابر شده است.

به گفته وی قیمت جوجه یکروزه نیز طی این مدت از ٢٥٠٠ تومان به ٦٠٠٠ تومان رسیده است.

نبی پور با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی بزرگ به دلیل شیوع گسترده بیماری آنفلوانزا در سال گذشته از چرخه تولید خارج شدند، گفت: این واحدها توان بازگشت مجدد به چرخه تولید را ندارند چراکه نقدینگی لازم در اختیارشان نیست.

وی درباره صادرات این محصول نیز افزود: امسال صادراتی انجام نشده و مقداری بسیاری جزیی از این کالا به صورت قاچاق به افغانستان رفته است.

نبی پور با بیان اینکه شرایط قیمتی این کالا به شیوع یا عدم شیوع آنفلوانزا بستگی دارد، افزود:در تیرماه جاری چند واحد در استانهای تهران و اصفهان درگیر این بیماری شده اند و به گفته رییس سازمان دامپزشکی حدود ٣٠٠ هزار قطعه طیور نیز معدوم شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده تولید هم اکنون درب مرغداری بدون سود برای تولیدکنندگان حداقل ٦٥٠٠ تومان است، ادامه داد: تولید ما در حال حاضر به اندازه نیازمان است اما هم قیمت تمام شده افزایش زیادی داشته و هم هجوم بیش از حد مردم باعث گرانی شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها