تخم مرغ ارزان شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تخم مرغ ارزان شد

  • دوشنبه 22 مرداد 1397 14:26
  • شناسه 31672
تخم مرغ ارزان شد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران تخم‌گذار استان تهران: هم اکنون نرخ هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری 200 تومان نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

به گزارش شبکه ایران کالا، ناصر نبی‌پور  درباره آخرین وضعیت بازار تخم مرغ، اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 7 هزار و 400 و شانه ای 14 هزار تومان است.

به گفته وی، نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری به سبب افزایش جوجه ریزی ناشی از  ماه های قبل حدود 200 تومان  نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.
Image result for ‫تخم مرغ‬‎

نبی پور در پاسخ به این سوال که آیا فروش هر شانه تخم مرغ با نرخ های 17 تا 20 هزار تومان در خرده فروشی ها منطقی است، بیان کرد: از زمانی که تخم مرغ از درب مرغداری به مصرف کننده برسد، حداقل دست دو تا سه واسطه می چرخد که هر کدام درصدی سود برای خود در نظر می گیرند که با احتساب دیگر هزینه ها از جمله حمل و نقل منطقی است و همواره مسئولان ذی ربط با اعمال نظارت بیشتر بر بازار باید از گران فروشی برخی واحد های متخلف جلوگیری کنند.

یک مقام مسئول ادامه داد: افزایش چشمگیر قیمت گوشت و مرغ در هفته های اخیر موجب شد تا هجوم مردم به سمت بازار تخم مرغ افزایش یابد و در نهایت قیمت این کالا دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گیرد، اما در اين هفته قیمت هر کیلو تخم مرغ ناشی از ازدیاد جوجه ریزی در ماه های قبل 200 تومان کاهش یافت که اگر مشکلی در بحث شیوع بیماری پیش نیاید، اتفاق غیر مترقبه ای در بازار روي نخواهد داد.

وی قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را 6 هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: با احتساب 10 تا 15 درصد سود برای مرغدار، قیمت واقعی هر کیلو تخم مرغ 7 هزار و 500 تومان است.

نبی پور درباره آخرین وضعیت واردات تخم مرغ بیان کرد:اگرچه سیاست وزارتخانه برای تعادل قیمت تخم مرغ در بازار بر آن است تا کسری نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود، اما با وجود آنکه قیمت تخم مرغ وارداتی با اختصاص ارز 4200 تومانی از داخلی ارزانتر نخواهد بود، واردات به صلاح نیست چرا که با وجود افزایش هزینه های تولید و میزان سرمایه گذاری مرغداران در هر یک از واحدهای تولیدی 10 تا 15 درصد سود رقم چندانی نیست.

رئیس هیئت مدیره مرغداران تخم‌گذار استان تهران در پایان قیمت تخم مرغ در روزهای آتی را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به آنکه ماهانه 3 تا 4 میلیون مرغ جوجه ریزی می شود، به نظر می رسد که اگر مشکل خاصی در بحث شیوع بیماری رخ ندهد، با افزایش عرضه قیمت تخم مرغ کاهش می یابد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها