بانک در ايران صنعت محور نيست | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بانک در ايران صنعت محور نيست

  • یکشنبه 08 بهمن 1396 10:40
  • شناسه 14307
بانک در ايران صنعت محور نيست

نائب رئيس هيئت مديره انجمن صنايع نساجي و عضو هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني ايران گفت: متاسفانه سيستم بانکي در کشور صنعت محور نيست و بايد اين رويکرد در جامعه اصلاح شود.

نائب رئيس هيئت مديره انجمن صنايع نساجي و عضو هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني ايران گفت: متاسفانه سيستم بانکي در کشور صنعت محور نيست و بايد اين رويکرد در جامعه اصلاح شود.

بانک در ايران صنعت محور نيست

به گزارش شبکه ایران عليمردان شيباني افزود: هيچ  صنعتي بدون حمايت بانک توان حرکت به سمت جلو را ندارد و در عوض هيچ بانکي هم بدون مشتريان صنعتگر نمي تواند بانک خوبي باشد.

وي­ گفت: دريچه نگاه سيستم بانکي به سمت و سوي صنعت بايد نگاه متفاوت تري باشد.

شيباني تصريح کرد: نساجي از صنايع اشتغال آفرين و با ارزش افزوده بسيار بالا در کشور است که اين صنعت به نسبت سرمايه گذاري،ارزش افزوده بيشتري در مقايسه با ديگر صنايع دارد.

وي با بيان اينکه صنعت نساجي در ايران نيازمند توجه بيشتر است افزود: توجه لازم تصميم گيرندگان و هيئت حاکمه به صنعت نساجي تاکنون در شان اين صنعت نبوده است.

نائب رئيس هيئت مديره انجمن صنايع نساجي­ ­افزود: برنامه ريزي و سياست گذاري در مملکت بايد به نحوي باشد که چرخ صنعت نساجي روان تر از هر زمان ديگري در جامعه بچرخد تا ضمن حفظ اشتغال و ايجاد ارزش افزوده بالا بتواند در بازارهاي بين المللي حرفي براي گفتن داشته باشد.

وي تصريح کرد: ايران در بحث نساجي مي تواند به عنوان يکي از صادرکنندگان بزرگ و مطرح جهان باشد زيرا از توان و بسترهاي لازم همچون مواد اوليه مرغوب، نيروي انساني کارآمد، دانش فني، ماشين آلات، انرژي ارزان و غيره برخوردار است.

شيباني گفت: هم اکنون بهترين مواد اوليه شيميايي مورد نياز صنعت نساجي در ايران توليد مي شود و به عبارتي پتروشيمي ها ي داخلي مرغوب ترين کالا را در اين ارتباط توليد مي کنند.

وي ادامه داد: صنعت نساجي از قديمي‌ترين صنايع موجود در جهان است و به تبع تاثير قابل توجهي در پيشرفت صنعت و اقتصاد دنيا داشته و به عنوان يک صنعت پايه شناخته مي‌شود.

شيباني گفت: سرمايه‌گذاري در صنعت نساجي داراي مزاياي بسياري از جمله ارزش‌افزوده بالا، اشتغال فراوان، توسعه صادرات، ارزآوري بسيار مطلوب و غيره است.

عضو هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني ايران بر ضرورت حمايت از اين صنعت در کشور تاکيد کرد و گفت: در حال حاضر صنعت گران اين حوزه با مشکلات و چالش هاي جدي مواجه هستند که بايد اين موانع را از پيش پاي آنان برداشت.

پایان خبر/. منبع  خبرگزاری صدا و سیما

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها