کشت مبتنی برسفارش در روستا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کشت مبتنی برسفارش در روستا

  • سه شنبه 12 تیر 1397 14:42
  • شناسه 29879
کشت مبتنی برسفارش در روستا

معاون برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری از اجرای طرح کشت مبتنی بر سفارش در روستا و اتصال فعالان بازار و صادرات به تولید کنندگان محلی خبر داد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، ناصر زرگر برقراری ارتباط بین تولید کننده و عرضه کننده را سبب انتقال دانش مدیریت و فنی به جوامع محلی دانست و افزود: با اجرای این طرح محصول براساس ذائقه مشتری سفارش داده می شود و تولید در بخش زراعی و باغی کنترل شده تامین خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بخش بسته بندی و دانه بندی محصول(سورتینگ) نقاط ضعف در بخش روستایی است، گفت: صنعتی شدن پایه تولید در روستاها دست آورد دیگر این طرح خواهد بود درحالی که همچنان بخش عمده ای از تولید در روستاها همچنان، سنتی است.

اجرای طرح کشت مبتنی برسفارش در روستا


معاون برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تلفیق نشدن فناوری در جامعه محلی سبب نبود توازن مهارتی، ​تخصصی و فنی در بین این جوامع و شهرها شده است ادامه داد: باید در این حوزه مداخله کرده و با حضور تسهیل گران در جوامع محلی سطح آموزش را در این بخش بالا ببریم.
زرگر با اشاره به تاثیر گذاری شرکتهای دارای اپلیکیشن در توسعه بازار محصولات روستایی گفت: با حضور این شرکت ها در جوامع محلی می توان آموزش بازرگانی را در روستاها راه اندازی کرد و سبب ایجاد توسعه پایدار در این جوامع شد.
وی با اشاره به آموزش بیش از 500 نفر فارغ التحصیلان دارای مدرک لیسانس و بیشتر ازجانب یکی از شرکتهای دارای اپلیکیشن افزود: این افراد در محدوده جغرافیایی 39 هزار روستای بالای 20 خانوار توزیع و در ساماندهی بازار سراسر کشور فعالیت خواهند کرد

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها