دمیدن جان دوباره به کالبد نساجی ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دمیدن جان دوباره به کالبد نساجی ها

  • دوشنبه 30 مهر 1397 10:48
  • شناسه 34488
دمیدن جان دوباره به کالبد نساجی ها

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان گفت: با رشد قیمت دلار و عدم واردات پارچه، شرایط مناسبی برای حرکت دوباره چرخ نساجی‌ها فراهم شده است.

رییس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان : نساجی جان دوباره می‌گیرد

 پارچه ‌

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از ایسنا ، رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان گفت: با رشد قیمت دلار و عدم واردات پارچه، شرایط مناسبی برای حرکت دوباره چرخ نساجی‌ها فراهم شده است.

امیر قدیمی‌نژاد ، در رابطه با شرایط بازار بنکداران و طاقه‌فروشان پارچه گفت: تورم حاکم بر اقتصاد و بازار پارچه قیمت محصولات را با افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی همراه کرده که این میزان در محصولات ایرانی در حدود ۶۰ درصد و در محصولات وارداتی در حدود ۱۰۰ درصد بوده است.

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از نیاز بازار از طریق محصولات وارداتی تأمین می‌شود، خاطرنشان کرد: به واردات پارچه ارز دولتی یا ۴۲۰۰ تومانی تعلق نگرفت و فعالان این صنف علاقه‌ای به دریافت ارز دولتی نداشتند زیرا شرایط حاکم فرصت مناسبی را ایجاد کرد تا بار دیگر نساجی به حرکت دربیاید.

وی ادامه داد: در زمینه حرکت چرخ نساجی، این صنعت در چند ماه اخیر اتفاق خاصی را شاهد نبود اما رایزنی‌هایی برای رفع مشکلات تولید و تأمین مواد اولیه نساجی با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

قدیمی‌نژاد تصریح کرد: در حال حاضر در پی افزایش مدت زمان ترخیص کالا به بیش از ۳ ماه تجار آن‌چنان به دنبال واردات محصول نیستند.

رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه‌فروشان افزود: میزان خرید و فروش و انجام معامله در شرایط فعلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت ۶۰ درصدی همراه بوده و تغییر فصل تنها توانسته اندکی بر میزان تقاضا بیافزاید.

وی مدعی شد: رکود بازار و کاهش قدرت خرید مردم در مجموع عاملی شده تا میزان تولید کارگاه‌ها و صنوف تولیدی به یک سوم کاهش یابد.

انتهای پیام

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها