رشد ۶ درصدی بخش صنعت در بهار ۱۴۰۰ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رشد ۶ درصدی بخش صنعت در بهار ۱۴۰۰

  • دوشنبه 29 شهریور 1400 18:39
  • شناسه 77286
رشد ۶ درصدی بخش صنعت در بهار ۱۴۰۰

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تداوم رشد اقتصادی در بخش صنعت کشور در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به آمارهای بانک مرکزی در فصل ابتدایی سال جاری با تلاش صنعتگران کشورمان، رشد ۶ درصدی در این بخش محقق شد.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی‌نیارکی» با تحلیل وضعیت بخش صنعت کشور در سال جاری، افزود: با رصد مستمر وضعیت تولید محصولات منتخب صنعتی و تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان، سعی در تداوم و حفظ روند افزایشی رشد بخش صنعت داریم.

وی با نگاهی به وضعیت شاخص‌های صنعتی در چهار ماه ابتدایی سال جاری، گفت: در این بازه زمانی با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و بهره‌برداری از بیش از ۲ هزار واحد تولیدی، برای بیش از ۵۴ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است که در مقایسه با پارسال شاهد رشد حدود ۴۶ درصدی ایجاد اشتغال صنعتی در کشور هستیم.

صادقی‌نیارکی همچنین با مرور وضعیت تولید ۲۴ محصول منتخب صنعت، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، در چهار ماهه امسال از بین محصولات منتخب صنعتی، تولید ۱۳ محصول افزایشی بوده است که تولید پنج محصول روغن ساخته شده نباتی، ماشین لباس‌شویی، کمباین، یخچال و فریزر و دوده در صدر این محصولات قرار دارد.

معاون وزیر صنعت با اشاره به ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با جامعه صنعتی کشور، ابراز امیدواری‌کرد: روند افزایشی بخش صنعت در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ با جهش بیشتری محقق شود.

مطالب بیشتر از «کسب و کار»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها