اجرای نخستین گام‌ حمایت مالیاتی از اصناف | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اجرای نخستین گام‌ حمایت مالیاتی از اصناف

  • شنبه 09 فروردین 1399 18:18
  • شناسه 42335
اجرای نخستین گام‌ حمایت مالیاتی از اصناف

رئیس اتاق اصناف ایران در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا راهکارهای رسیدن به جهش تولید را تبیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا سعید ممبینی در گفتگوی تلفنی با شبکه ایران کالا اظهار کرد: خیلی از صنوف مثل تالارهای پذیرایی و به تبع آن عکاسان و فیلمبرداران از ابتدای شیوع کرونا عملکرد خود را متوقف کردند اما برخی دیگر تا همین اواخر به کار خود ادامه دادند اما با طرح فاصله گذاری اجتماعی که اخیرا مصوب شد برخی از صنوف مثل خواروبار فروشان، نانوایان، داروخانه ها و میوه فروشی ها نه تنها مجاز به فعالیت هستند بلکه می توانند ساعات کاری خود را افزایش دهند اما سایر صنوف مجاز به فعالیت نبوده و باید تعطیل شوند تا شیوع ویروس کرونا کنترل شود.

ممبینی افزود: این ابلاغیه تا 15 فروردین بوده اما امکان تمدید آن وجود دارد.

رئیس اتاق اصناف ایران از اجرای نخستین گام‌های حمایت مالیاتی از اصناف آسیب‌دیده از کرونا خبر داد و گفت: با همکاری سازمان امور مالیاتی بخشی از مطالبات اصناف در حوزه مالیاتی محقق شده و سازمان امور مالیاتی نسبت به رفع بعضی از نگرانی‌های صنوف اقداماتی را به انجام رسانده است.

وی افزود: از دیگر درخواست‌های اتاق اصناف ایران از سازمان امور مالیاتی تمدید مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی حداقل تا پایان شهریور ماه سال 1399 است. تعویق دوساله اجرای ماده 97 ق.م.م هم مطالبه دیگر اتاق اصناف ایران از سازمان امور مالیاتی است.

ممبینی در پایان از دستور رئیس‌جمهور به بانک مرکزی در تخصیص 750 هزار میلیارد ریال تسهیلات ویژه اصناف با نرخ 12 درصد خبر داده و افزود: با توجه به مکاتباتی که با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم، مجموعه بانک مرکزی با تخصیص مبلغ 750 هزار میلیارد ریال تسهیلات ویژه بنگاه‌های اقتصادی با نرخ سود 12 درصد موافقت کرده و مقرر است اعتبارات لازم این بخش به بانک‌های عامل ارائه شود.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های رئیس اتاق اصناف ایران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از « اتاق اصناف»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها