محیط کسب و کار تعاونی‌های در تابستان امسال نامساعد بود  | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

محیط کسب و کار تعاونی‌های در تابستان امسال نامساعد بود 

  • چهارشنبه 07 آبان 1399 21:13
  • شناسه 46736
محیط کسب و کار تعاونی‌های در تابستان امسال نامساعد بود 

نتایج اجرای طرح پایش محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان امسال نشان می‌دهد که وضعیت کسب و کار نسبت به فصل قبل تفاوت محسوسی نداشته و نامساعد بوده است. 

براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب ‏وکار ایران در تابستان ۹۹، رقم شاخص ملی بخش تعاون،۶.۰۱  (نمره بدترین ارزیابی ۱۰ است) محاسبه شد که تفاوت محسوسی نسبت به ارزیابی فصل گذشته (بهار ۱۳۹۹ با میانگین ۶.۰۲) نشان نمی‌دهد و همچنان وضعیت کسب و کار در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد.

در طرح پایش تابستان ۹۹، تعداد ۲۶۲  فعال اقتصادی بخش تعاون در تمامی رشته فعالیت ها و در همه استان‌ها مشارکت داشتند.

براساس این گزارش، نامناسب‌ترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان۹۹ شامل بی‌‏ثباتی و غیرقابل پیش‏‌بینی بودن قیمت‌‏ها، دشواری تامین مالی از بانک‌ها و بی‏ثباتی سیاست‏‌ها، مقررات و رویه‏‌های اجرایی بوده است.

همچنین مناسب‌ترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان امسال شامل محدودیت‌ دسترسی به آب، محدودیت‌ دسترسی به شبکه تلفن همراه و اینترنت و نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار در ارائه خدمات و محصول می شود. 

براساس این برآورد کشاورزی، بهترین محیط کسب و کار و خدمات بدترین محیط کسب و کار(با توجه به محدودیت ها جهت کنترل ویروس کرونا، در دو فصل اخیر بیشترین آسیب را رشته های خدمات دیده است.) بوده‌اند.

براساس این گزارش استان‌های  مازندران، گیلان و کردستان به ترتیب بهترین محیط کسب و کار و  استان‌های سمنان، تهران و چهارمحال و بختیاری به ترتیب بدترین محیط کسب و کار را ثبت کرده‌اند.

فعالیت‌های حمل و نقل و انبارداری، بهترین محیط کسب و کار و استخراج معدن، بدترین محیط کسب و کار را بر اساس پایش محیط کسب و کار بخش تعاون بر اساس رشته فعالیت‌ها داشته‌اند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از « اتاق اصناف»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها