افزایش قیمت کنسرو ماهی منطقی است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش قیمت کنسرو ماهی منطقی است

  • یکشنبه 05 خرداد 1398 15:18
  • شناسه 38581
افزایش قیمت کنسرو ماهی منطقی است

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان شیلات گفت: قیمت کنسرو ماهی پس از سه سال متوالی افزایشی معقول داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، عیسی گلشاهی مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان شیلات با حضور در برنامه تراز و در پاسخگویی به این سوال که چرا قیمت تن ماهی افزایش داشته است گفت: کنسرو ماهی از چندین بخش تشکیل شده، یکی از این بخش ها نهاده های ثابت غیر خوراکی کنسرو است؛ در این نهاده درب قوطی وارداتی است و بخش هایی از حلب کنسرو نیز وارداتی می باشد. قیمت قوطی کنسرو در چند وقت اخیر افزایش یافته است و این باعث افزایش قیمت کنسرو گردید از طرفی قیمت روغن موجود در کنسرو افزایش داشته است.

وی افزود: ماهی موجود در کنسرو ماهی 75 درصد تولید داخلی است و حدود 25 درصد وارداتی است که این موضوع به نوبه خود بر افزایش قیمت کنسرو ماهی تاثیر داشته است.

گلشاهی ضمن اشاره به افزایش قیمت ادوات و نهاده های مصرفی توسط ماهیگران داخلی اذعان داشت: قیمت کنسرو ماهی پس از سه سال متوالی افزایشی معقول داشته است.

وی افزود: تلاش ما این است که پس از این افزایش قیمت دیگر شاهد افزایش در این محصول نباشیم   و قیمت ثابت بماند

در ادامه برنامه تراز مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان شیلات در پاسخ به این سوال که آیا دولت همچون نرخ گذاری بر قیمت مرغ بر روی آبزیان نیز نرخ گذاری می کند  گفت: خیر، به علت اینکه برای آبزیان از نهاده های حمایتی استفاده نمی شود نمی توان  بر روی آبزیان نرخ گذاری انجام داد 

 

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از « شیلات و آبزیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها