افزایش قیمت کنسرو ماهی منطقی است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش قیمت کنسرو ماهی منطقی است

 • یکشنبه 05 خرداد 1398 15:18
 • شناسه 38581
افزایش قیمت کنسرو ماهی منطقی است

مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان شیلات گفت: قیمت کنسرو ماهی پس از سه سال متوالی افزایشی معقول داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، عیسی گلشاهی مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان شیلات با حضور در برنامه تراز و در پاسخگویی به این سوال که چرا قیمت تن ماهی افزایش داشته است گفت: کنسرو ماهی از چندین بخش تشکیل شده، یکی از این بخش ها نهاده های ثابت غیر خوراکی کنسرو است؛ در این نهاده درب قوطی وارداتی است و بخش هایی از حلب کنسرو نیز وارداتی می باشد. قیمت قوطی کنسرو در چند وقت اخیر افزایش یافته است و این باعث افزایش قیمت کنسرو گردید از طرفی قیمت روغن موجود در کنسرو افزایش داشته است.

وی افزود: ماهی موجود در کنسرو ماهی 75 درصد تولید داخلی است و حدود 25 درصد وارداتی است که این موضوع به نوبه خود بر افزایش قیمت کنسرو ماهی تاثیر داشته است.

گلشاهی ضمن اشاره به افزایش قیمت ادوات و نهاده های مصرفی توسط ماهیگران داخلی اذعان داشت: قیمت کنسرو ماهی پس از سه سال متوالی افزایشی معقول داشته است.

وی افزود: تلاش ما این است که پس از این افزایش قیمت دیگر شاهد افزایش در این محصول نباشیم   و قیمت ثابت بماند

در ادامه برنامه تراز مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان شیلات در پاسخ به این سوال که آیا دولت همچون نرخ گذاری بر قیمت مرغ بر روی آبزیان نیز نرخ گذاری می کند  گفت: خیر، به علت اینکه برای آبزیان از نهاده های حمایتی استفاده نمی شود نمی توان  بر روی آبزیان نرخ گذاری انجام داد 

 

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از « شیلات و آبزیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها