سالانه یک میلیارد قطعه بچه میگو در جاسک تولید می شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سالانه یک میلیارد قطعه بچه میگو در جاسک تولید می شود

  • چهارشنبه 11 تیر 1399 10:28
  • شناسه 44040
سالانه یک میلیارد قطعه بچه میگو در جاسک تولید می شود

فرماندار جاسک گفت: این شهرستان با میانگین تولید سالانه یک میلیارد قطعه بچه میگو، ۷۰ درصد بچه مورد نیاز هرمزگان و ۳۵درصد در کشور را تامین می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمد رادمهر درگفت وگوبا ایرنا افزود: در سال گذشته حدود ۸۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در این شهرستان تولید شد که امسال پیش‌بینی می‌شود این میزان به یک میلیارد برسد.
وی بیان داشت: در یک‌ماه اخیر نیز در مراکز تکثیر و پرورش میگوی شهرستان جاسک ۳۰۰میلیون قطعه بچه میگو تولیدشد که نشان از رشد قابل توجه این آبزی نسبت به همسمجی با سال قبل است.
وی اظهارامیدواری کرد: باتوجه به نامگذاری سال جهش تولید وتوجه دولت و استاندار هرمزگان به افزایش تولید بویژه در حوزه آبزی پروری، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و استقبال سرمایه گذاران بخش خصوصی با بهره برداری کامل سه مرکز جدید و ۲ برابر شدن مراکز تکثیر، پیش بینی می‌شود در سال آینده ۲ میلیارد قطعه بچه میگو در جاسک تولید شود.
فرماندار جاسک اظهارداشت: تحقق این امر در تولید میگوی سایت‌های پرورش میگوی استان هرمزگان و حتی کشور رشد قابل ملاحظه‌ای بدنبال خواهد داشت.
ادمهر گفت: بچه میگوی جاسک علاوه بر تامین شهرستان های هرمزگان به استان‌های همجوار سیستان بلوچستان و بوشهر و همچنین برخی سایت‌های پرورش میگوی کشور نیز ارسال می‌شود.
جاسک با داشتن ۳۲۰ کیلومتر نوار سواحلی، ظرفیت‌های زیادی در زمینه ایجاد سایت‌های پرورش میگو دارد که با استعدادیابی انجام شده و بهره برداری اصولی  می‌توان از زمین‌های ملی در راستای اشتغالزایی استفاده کرد.
شهرستان جاسک در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز هرمزگان واقع شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از « شیلات و آبزیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها