دستگیری ۱۳۰ دلال ارزی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دستگیری ۱۳۰ دلال ارزی

  • سه شنبه 22 آبان 1397 15:01
  • شناسه 35092
دستگیری ۱۳۰ دلال ارزی

رئیس پلیس تهران بزرگ از دستگیری ۱۳۰ دلال ارزی در میدان فردوسی، خیابان سبزه‌میدان و منوچهری خبر داد.

 به گزارش شبکه ایران کالا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای هجدهمین طرح رعد در جمع خبرنگاران گفت: در چهار مرحله عملیات در میدان فردوسی، خیابان سبزه‌میدان و منوچهری، ۱۳۰ دلال ارزی دستگیر و با حکم قضایی به زندان اعزام شدند.Image result for ‫دستگیری دلال ارزی‬‎
وی ادامه داد: بانک مرکزی در تمام نقاط این محدوده‌ها اطلاعیه زده است که خرید و فروش ارز در خیابان ممنوع است و چنانچه کسی اقدام به خرید و فروش ارز در خیابان کند، جرم مرتکب شده است.
رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: پلیس با تمام قدرت از خرید و فروش ارز در صرافی‌های مجاز حمایت می‌کند و همچنین برخورد با مفسدان اقتصادی با هماهنگی قوه قضائیه به شدت دنبال می‌شود.
رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین خاطرنشان کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته دو پلیس مبارزه با مواد مخدر و پلیس پیشگیری اقدامات گسترده‌ای در خصوص برخورد با سارقان، مال‌خران، قاچاقچیان مواد مخدر و قاچاقچیان کالا داشته‌اند.
وی ادامه داد: در همین خصوص ۲۵۸ حکم قضایی اجرا شده است و ۵۴۶ سارق و مال‌خر در اجرای این طرح دستگیر شده‌اند. این افراد به ۱۲۳۴ فقره سرقت اعتراف کرده و تاکنون ۶ هزار و ۷۶۱ فقره اموال مسروقه از آنها کشف و ضبط شده است.
سردار رحیمی با بیان اینکه در اجرای طرح رعد ۱۸، ۳۲ باند سرقت منهدم شده است، گفت: در این طرح بالغ بر ۸۵ درصد مالباختگان شناسایی شدند و اموال مکشوفه بعد از اجرای این طرح به آنها تحویل داده خواهد شد. همچنین ۲۰۱ خودرو و موتورسیکلت از این سارقان کشف و ضبط شده است.
وی با بیان اینکه ۹۵۰ فقره پرونده در خصوص این باندهای سرقت تشکیل شده است، گفت: ۴۵ درصد افرادی که در این طرح دستگیر شدند، دارای سابقه قبلی بوده و ۵۵ درصد افراد نیز برای اولین بار دستگیر شده‌اند.
او ادامه داد: پلیس در خصوص دستگیری سارقان وظیفه خود را با جدیت انجام می‌دهد و امیدواریم دیگر بخش‌ها نیز به وظیفه خود عمل کنند. تنبیه و اعمال مجازات کار پلیس نیست و برخی از افرادی که در این طرح دستگیر شده‌اند با ضمانت بیش از ۱۰ روز از آزادی آنها از زندان نمی‌گذرد.
رئیس پلیس تهران بزرگ در خصوص سلاح‌های کشف شده از این باندهای سرقت تصریح کرد:‌ چهار قبضه سلاح جنگی و ۴۰ قبضه سلاح سرد از این افراد کشف و ضبط شده است.
سردار رحیمی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به کشف و ضبط مواد مخدر طی ۴۸ ساعت گذشته گفت: ۲۷۵ خرده فروش مواد دستگیر و از آنها ۸۰ کیلو انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است. همچنین ۳۴۰ معتاد متجاهر جمع‌آوری و دو باند توزیع‌کننده مواد مخدر منهدم شده است.
وی ادامه داد: در یک ماه گذشته نیز توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ یک تن و ۲۲۳ کیلو انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده و هشت باند توزیع‌کننده مواد منهدم شده است. همچنین ۵۰ قاچاقچی عمده شناسایی و دستگیر شده‌اند.
سردار رحیمی در خصوص کشف کالاهای قاچاق نیز گفت: در این طرح بیش از ۵۵ هزار مورد انواع کالای قاچاق کشف و ضبط شده و ۲۰ نفر از قاچاقچیان کالا شناسایی و دستگیر شدند. برای این افراد ۳۲ پرونده تشکیل و ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده بیش از ۹ میلیارد تومان است.
رئیس پلیس تهران بزرگ در خصوص اجرای طرح‌های ویژه برای کاهش موبایل قاپی در سطح شهر تهران گفت: به غیر از اجرای طرح‌های رعد، طرح‌هایی به صورت ویژه و کلانتری محور و محله محور شروع شده است و هر کلانتری طرح‌هایی را متناسب با نوع جرم در آن محل اجرا می‌کند.
وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر وضعیت موبایل‌قاپی در سطح شهر تهران کمتر شده است و با اجرای طرح‌ها به نتایج مثبتی رسیده‌ایم.
رئیس پلیس تهران بزرگ در خصوص توقف اجرای طرح کاهش نیز گفت: انجام معاینه فنی اقدامی لازم و ضروری است و برای سلامت مردم و ایمنی خودروها بسیار مهم است اما باید به گونه‌ای امکانات آن فراهم باشد که برای مردم ایجاد دردسر نکند. در ابتدای اجرای طرح کاهش که خودروها برای دریافت معاینه  فنی به این مراکز مراجعه می‌کردند ما با حجم بسیاری از خودروها مواجه بودیم و در برخی موارد صف‌های طولانی مشاهده می‌شد. از همین رو تصمیم گرفتیم فرصتی را برای معاینه فنی در اختیار خودروها قرار دهیم تا با کاهش صف‌ها در مقابل مراکز معاینه فنی مواجه باشیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر همه زیرساخت‌های لازم از جمله دوربین‌ها برای اجرای طرح کاهش آماده است و به زودی زمان اجرای این طرح را اعلام خواهیم کرد اما از شهروندان درخواست دارم که هرچه سریع‌تر برای دریافت معاینه فنی مراجعه کنند.
وی ادامه داد: باز هم تاکید می‌کنم شهروندان هرچه سریع‌تر برای دریافت معاینه فنی به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.
سردار رحیمی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از انهدام یک باند جعل اسکناس خبر داد و گفت: این باند دو نفره اقدام به جعل اسکناس‌های تقلبی و مسکوکات می‌کردند که خوشبختانه توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از « قاچاق »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها