نظارت بر محتوای برنامه های نوروزگاه ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نظارت بر محتوای برنامه های نوروزگاه ها

  • شنبه 04 فروردین 1397 15:39
  • شناسه 16228
نظارت بر محتوای برنامه های نوروزگاه ها

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت، بر محتوای برنامه های نوروزی نوروزگاه ها و پایگاه های جهانی میراث فرهنگی نظارت می شود.

به گزارش شبکه ایران کالات به نقل از ایرنا ذمحمدحسن طالبیان  ایرنا اظهار داشت، در دو سالی که نوروزگاه ها در کشور ایجاد شده، هدف این بوده که آیین های نوروزی هر منطقه مورد توجه قرار گرفته و احیا شود.نوروزگاه ها جایگاه های ویژه ای هستند که در آنها جشن ها و آیین های نوروزی برگزار می شود. 

وی افزود، همه این برنامه ها تحت نظارت است و ما روی آداب نوروزی اقوام و آیین های محلی تمرکز و اولویت داریم که به عبارت ساده تر همان میراث ناملموس نوروزی اقوام تعریف می شود.
طالبیان گفت، این برنامه ها از نوروز آغاز شده و استان ها بر اساس برنامه ای که از پیش ارائه کرده اند، فعالیت خواهند کرد.
وی ادامه داد، علاوه بر برپایی جشن های نوروز در همه پایگاه های جهانی میراث فرهنگی، اماکن تاریخی پربازدید مثل حافظیه و سعدیه هم برنامه های نوروزی دارند.
معاون میراث فرهنگی یادآور شد، برخی کارگاه های مرمت در ایام نوروز در این پایگاه ها باز خواهند بود تا مردم از نزدیک شکل مرمت های تاریخی را ببینند.
طرح نوروزگاه های رسمی میراث فرهنگی از اواخر زمان ریاست مسعود سلطانی فر بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجرا شده است. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از « مدیریت گردشگری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها