پول کجاست | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

  • پول کجاست

    پول کجاست

    برنامه‌ای متفاوت براي كشف استعدادهاي افراد تا به كسب و كار مناسب خود دست پيدا كنند.

به من بگو پول كجاست؟

 

عدم آموزش فرهنگ كار و مدرك‌گرايي در جامعه كنوني سبب شده بسياري از جوانان در زماني كه مي‌خواهند وارد بازار كار شوند انتخاب‌هاي درستي نكنند و با كشف نكردن علاقه و استعدادشان در يك حرفه به سمت مشاغلي بروند كه شايد تا پايان عمر آن را دوست نداشته باشند. اين نگاه سرآغاز ساخت اين برنامه است.

در این برنامه چهار نفر جوياي كار، در مقابل سه نفر قرار کارآفرین قرار می‎گیرند و كارشناس كسب و كار، كارشناس روان‌شناسي و يك كارفرما افرادي هستند كه اين چهار نفر را براي استخدام در يك واحد توليدي يا مؤسسه اقتصادي ارزيابي کرده و در ادامه براساس استعداد و توانايي، آن‌ها را براي دستيابي به شغل مورد علاقه‌شان راهنمايي مي‌كنند.

زماني كه با افراد جوياي كار صحبت مي‌كنيم، آنان دوست دارند در مشاغلي مشغول به کار شوند كه شايد فقط به لحاظ ظاهري آن را مي‌شناسند و وقتي وارد آن كسب و كار مي‌شوند توفيقي كسب نمي‌كنند. ضمن اينكه امروزه با كساني روبه‌روييم كه شغلشان با مدرك تحصيلي‌شان هيچ سنخيتي ندارد.

ابوالفضل معزز و الهه هاشمي مجريان اين برنامه، فضاي تعاملي مناسبي را براي گفت‌وگوي ميان كارفرماي واحد توليدي و آن چهار شركت‌كننده فراهم مي‌كنند. حضور دو كارشناس صنفي و روان‌شناس هم به چگونگي انتخاب شغل اين افراد كمك مي‌كند. اين انتخاب با حضور كارشناسان و خانواده‌هاي آنان صورت مي‌گيرد و در پايان متوجه مي‌شويم كه آيا اين افراد واقعاً شايستگي و توانايي انتخاب اين شغل را دارند يا نه؟

ساختار برنامه «پول كجاست» تركيبي است و حميد عبدل تهراني تهيه‌كنندگی و كارگردانی آن را بر عهده دارد.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان