پول کجاست | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

  • پول کجاست

    پول کجاست

    برنامه‌ای متفاوت براي كشف استعدادهای افراد، تا به كسب و كار مناسب خود دست پيدا كنند. «پول کجاست» تنها برنامه استعدادیابی و استخدامی تلویزیونی در شبکه ایران کالا است که بصورت واقعی با بررسی و طرح نیاز یک کارآفرین که قصد استخدام نیروی کار را دارد، روش ارائه کارجویان به کارآفرینان مختلف را آموزش می دهد.

به من بگو پول كجاست؟

عدم آموزش فرهنگ كار و مدرك‌گرايی در جامعه كنونی سبب شده بسياری از جوانان در زماني كه می خواهند وارد بازار كار شوند انتخاب‌های درستی نكنند و با كشف نكردن علاقه و استعدادشان در يك حرفه، به سمت مشاغلي بروند كه شايد تا پايان عمر آن را دوست نداشته باشند. اين نگاه سرآغاز ساخت اين برنامه است.

در این برنامه چهار نفر جويای كار، در مقابل سه نفر کارآفرین قرار می‎گیرند. كارشناس كسب و كار، كارشناس روان‌شناسی و يك كارفرما افرادی هستند كه اين چهار نفر را برای استخدام در يك واحد توليدي يا مؤسسه اقتصادی ارزيابی کرده و در ادامه براساس استعداد و توانايی، آن‌ها را برای دستيابی به شغل مورد علاقه‌شان راهنمايی میكنند.

زماني كه با افراد جوياي كار صحبت میكنيم، آنان دوست دارند در مشاغلی مشغول به کار شوند كه شايد فقط به لحاظ ظاهری آن را میشناسند و وقتی وارد آن كسب و كار میشوند توفيقی كسب نمي‌كنند. ضمن اينكه امروزه با كسانی روبه‌روييم كه شغلشان با مدرك تحصيلیشان هيچ سنخيتی ندارد.

ابوالفضل معزز و الهه هاشمي مجريان اين برنامه، فضای تعاملی مناسبی را برای گفت‌وگو ميان كارفرمای واحد توليدی و آن چهار شركت‌كننده فراهم میكنند. حضور دو كارشناس صنفی و روان‌شناس هم به چگونگی انتخاب شغل اين افراد كمك میكند. اين انتخاب با حضور كارشناسان و خانواده‌های آنان صورت میگيرد و در پايان متوجه میشويم كه آيا اين افراد واقعاً شايستگی و توانایی انتخاب اين شغل را دارند يا نه؟. ساختار برنامه «پول كجاست» تركيبی است و حميد عبدل تهرانی تهيه‌كنندگی و كارگردانی آن را بر عهده دارد.

این برنامه در روزهای پنجشنبه ساعت 20:45 و تکرار آن روزهای جمعه ساعت 11 و 18 پخش می گردد.

شما کارآفرین ارجمند می توانید برای حضور و مشارکت در برنامه پول کجاست، با آقای حمید عبدل تهرانی تهیه کننده برنامه (09121324126) تماس حاصل فرمایید.

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان