میراث فرهنگی | گردشگری | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

 • گزارش تصویری / مراسم " بازگشایی حرم مطهر رضوی"

  گزارش تصویری / مراسم " بازگشایی حرم مطهر رضوی"

  مراسم "شکرانه بازگشایی حرم مطهر رضوی" شب یکشنبه ۴ خرداد با حضور حجت الاسلام مروی، تولیت آستان قدس رضوی و خادمان این آستان مقدس در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی برگزار شد. لازم به ذکر است که به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به توصیه مقامات وزارت بهداشت و با تصمیم تولیت آستان مقدس رضوی از شامگاه دوشنبه ۲۶ اسفند، ورود زائران به حرم مطهر رضوی ممنوع و تمامی خدمات این آستان مقدس برای عموم مردم به حالت تعلیق درآمده بود.

 • موزه‌ها پس از سه ماه بازگشایی می‌شوند

  موزه‌ها پس از سه ماه بازگشایی می‌شوند

  پس از سه ماه از تعطیلی اماکن تاریخی، رئیس جمهور در ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که اماکن تاریخی و موزه‌ها از فردا چهارم خرداد باز می‌شوند.

 • ایرانگردی و ایران شناسی پشتوانه رونق اقتصادی!

  ایرانگردی و ایران شناسی پشتوانه رونق اقتصادی!

  ۳۰ اردیبهشت ماه روز ایرانگردی و ایران شناسی نام گرفته تا اهمیت این موضوع و تأثیر ویژهِ گردشگری در فرهنگ و اقتصاد کشور یادآوری شود و با توجّه به ظرفیت کم نظیر میراث فزهنگی ایران، تنوعات بالای زیست محیطی، امکانات جذب گردشگران سلامت و مراکز زیارتی و سیاحتی متعدّد، از صنعت نه چندان نوپای گردشگری و ایرانگردی، حمایت بیشتری صورت گیرد.

 • ۵۰ درصد هتل‌ها باز شدند / ۴۵۰۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از تعطیلی

  ۵۰ درصد هتل‌ها باز شدند / ۴۵۰۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از تعطیلی

  جمشید حمزه‌زاده با اشاره به بازگشایی تدریجی ۵۰ درصد هتلهای کشور از اوایل هفته برای مسافرتهای کاری گفت: چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از تعطیلی هتل‌ها در سه ماهه اخیر بوده است.

جدید ترین برنامه ها